به عنوان یه فروشنده لوازم التحریر مداوم با سوال‌هایی از قبیل اینکه این هایلایت رو خریدم و بعد از چندماه دیگه نمی‌کشه یا خراب شده یا چرا نوشت افزارهایی که من میخرم خراب میشه  یا چرا روان نویس من خشک شده؟ یا چرا استامپ من بعد از یکسال رنگ جوهرش تغییر کرده یا ماژیک نقاشی که پارسال خریدم اصلا گذاشته بودمش تو کشو میزم و استفاده نکردم ولی الان که اومدم ازش استفاده کنم دیگه قابل استفاده نبوده  یا هر ماژیک وایت بردی میخرم زودی خراب میشه، روبر هستیم!!!   اینه که لازم دونستم در این مقاله توضیحی مختصر در این زمینه برای مخاطبین خوبمون بدم.... دوستان عزیز در اینکه کیفیت اجناس فعلی موجود در بازار مرغوبیت سابق رو نداره شکی نیست و این حقیقت تلخی هست که متاسفانه یکی از دلایلش هم اینه که بازرگان ایرانی بر اساس قدرت خرید فعلی مصرف کننده واردات رو انجام میده که کالای وارد شده رو بتونه زودتر به عنوان یه فروشنده لوازم التحریر مداوم با سوال‌هایی از قبیل اینکه این هایلایت رو خریدم و بعد از چندماه دیگه نمی‌کشه یا خراب شده یا چرا نوشت افزارهایی که من میخرم خراب میشه  یا چرا روان نویس من خشک شده؟ یا چرا استامپ من بعد از یکسال رنگ جوهرش تغییر کرده یا ماژیک نقاشی که پارسال خریدم اصلا گذاشته بودمش تو کشو میزم و استفاده نکردم ولی الان که اومدم ازش استفاده کنم دیگه قابل استفاده نبوده  یا هر ماژیک وایت بردی میخرم زودی خراب میشه، روبر هستیم!!!   اینه که لازم دونستم در این مقاله توضیحی مختصر در این زمینه برای مخاطبین خوبمون بدم.... دوستان عزیز در اینکه کیفیت اجناس فعلی موجود در بازار مرغوبیت سابق رو نداره شکی نیست و این حقیقت تلخی هست که متاسفانه یکی از دلایلش هم اینه که بازرگان ایرانی بر اساس قدرت خرید فعلی مصرف کننده واردات رو انجام میده که کالای وارد شده رو بتونه زودتر در بازار به فروش برسونه و ضرر نکنه و از اونجایی که ارزش پول ملی ما نزول کرده ناگزیر بازرگانهامون رو آوردند به واردات کالاهای درجه 2 و 3 و حتی درجات پایین ت 2در بازار به فروش برسونه و ضرر نکنه و از اونجایی که ارزش پول ملی ما نزول کرده ناگزیر بازرگانهامون رو آوردند به واردات کالاهای درجه 2 و 3 و حتی درجات پایین‌تر. و این باعث زودتر مستهلک شدن یا تمام شدن اقلام تحریر میشه. 

خوب حالا چرا از الفاظ مستهلک شدن یا تمام شدن در پاراگراف فوق استفاده شد؟!! 

دوست من خواهر و برادر گرامی کلیه اجسام و اقلام موجود در آفرینش فنا پذیر و استهلاک پذیر هستند برخی کمتر و برخی بیشتر، دیر و زود داره اما سرنوشت همشون یکی هست و اون نیستی و نابودی هست و نوشت افزار هم از این قاعده مستثنی نیست و نبوده. البته نمیشه این واقعیت رو انکار کرد که کیفیت اجناس در گذشته مرغوبتر بوده و دوام اونها طولانی تر اما این مربوط به گذشته بود و الان با توجه به سقوط ارزش ریال در قیاس با دلار برندهای معروف گذشته قیمت‌هایی نجومی پیدا کرده برندهایی از قبیل استدلر_فابرکستل_پلیکان_بیک و غیره، که این باعث میشه هم بازرگان و هم مصرف کننده رو بیاره به استفاده از اجناس و برندهای چینی. 

ولی به طور کلی همون اقلام تحریر با نام های تجاری معروف هم دوام و قوامی محدود داشته و فنا ناپذیر نبوده و روزی عمرشون به پایان میرسه مثل هر چیز دیگه. 

این پذیرفته شده هست که نوشت افزار و اقلام زیر مجموعه آن عمری طولانی تر از مواد غذایی و میوه جات دارند و در زمره کالاهای نسبتا با دوام باید دسته بندی شوند ولی بازهم نمیشه گله مند بود از اینکه چرا با گذشت یک فصل مثلا هایلایت خشک میشه یا وایت برد در طول 1 ماه خشک میشه چون این طول مدت عمر برای این کالاها با این قیمت منطقی و درست هست البته ما در مقالات بعدی سعی می‌کنیم روش‌هایی به شما آموزش بدیم که طول عمر این اقلام رو بیشتر میکنه و شما میتونید با این ترفندها بیشتر از اقلام خریداری شدتون استفاده کنید ولی به طور کلی پیشنهاد ما به افرادی که قصد دارند در طولانی مدت از تحریر استفاده کنند و بیشتر طول عمر تحریر براشون مهمه تا قیمت و در دسته بندی اولویتهاشون کیفیت جایگاه بالاتری داره تا قیمت اینه که سعی کنند نوشت افزار برند تهیه کنند. 

ولی اگر برای رفع نیاز باشه صرفا خرید تحریر شما میتونید برای مثال با پول یه هایلایت استدلر یه جعبه 4 رنگ هایلایت چینی یا شاید یه بسته 6 رنگ هایلایت چینی تهیه کنید که همون کار رو براتون انجام میده منتهی با طول عمر کمتر و با محدوده زمانی کمتر ولی با قیمتی بسیار مقرون به صرفه تر از برندهای نامی موجود در بازار، نکته حایز اهمیت این است که در تمام دنیا فروشگاه های تحریر و کتاب‌فروشی‌ها رو آوردن به فروش همین اجناس چینی موجود در ایران حالا شاید کمی با درجه کیفی بالاتر ولی این قصه در همه دنیا به همین شکل هست و دلیلش هم رنگ ولاآب و شکل فانتزی منحصر به فرد و جذاب آنهاست که چشم هر بیننده ای رو برق میندازه و دیونه خودش میکنه و ایران و بازار ایران هم از این قاعده مستثنی نیست. 

نتیجه گیری :نوشت افزار شما روزی تمام خواهد شد یا روزی مستهلک خواهد شد و بسته به برند کالای خریداری شده این عمر می‌تواند کوتاه یا بلند باشد اما بی‌شک روزی باید با اون خداحافظی کنید.